maciek1

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
zarszyn
ebukowsko-jpg
ekomancza-jpg
etyrawa-jpg
lesko
brzozow
zarszyn
wsanok
wbieszczadach.net
 

Zostań

Zostań fotoreporterem izagorz.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@izagorz.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Już niedługo Bieszczadzki Żaczek rozpocznie swoje kursy!

BIESZCZADY / Przez dwa miesiące od sierpnia do końca września turyści oraz mieszkańcy regionu mogli korzystać z weekendowych połączeń kolejowych na trasie Jasło-Zagórz-Komańcza. Ku zdumieniu sceptyków kursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem pasażerów. Prawdopodobnie dzięki tej popularności w przyszłym sezonie pociągi ponownie wyruszą w Bieszczady. Możliwe, że oferta poszerzy się o połączenie z Komańczy do Łupkowa w czasie wakacji.

11822852 810014059118484 6327740246555901752 n

To nie koniec niespodzianek, jeśli chodzi o kolej w Bieszczadach. Mimo, że od 1 listopada zawieszono kursowanie pociągów na trasie Krosno-Zagórz-Krosno, to pod koniec września tego roku Zarząd Województwa Podkarpackiego przychylił się do wdrażania, zaproponowany przez Zespół "KochamKolej.pl", projekt połączenia kolejowego o nazwie "Bieszczadzki Żaczek". Pociąg będzie kursował na trasie Rzeszów-Komańcza, a ofertę skierowano przede wszystkim do studentów i uczniów szkół średnich z terenu Bieszczadów.

Nie obędzie się bez rabatów. Każdy ważny bilet kolejowy będzie uprawniał do korzystania z ulg i promocji proponowanych przez partnerów kampanii promocyjnej.

"Bieszczadzki Żaczek" będzie kursował w piątki (Rzeszów-Komańcza), soboty (Komańcza-Jasło) i niedziele (Jasło-Komańcza-Rzeszów). W taryfie podkarpackiej bilet z Komańczy do Rzeszowa dla studenta lub doktoranta wynosi 8,95 zł, zaś dla ucznia - 11,51 zł. Pozostałe informacje o cenach biletów, jak również możliwość rezerwacji znajduje się na stronie www.biletyregionalne.pl. Rozkład jazdy nowego połączenia zakłada wyjazd pociągu z Rzeszowa w piątek o godz. 15:51 i przyjazd tego samego dnia do Komańczy o godz. 19.59. Następnego dnia czyli w sobotę, studencko – uczniowski szynobus będzie wyjeżdżać o godz. 6.00 z Komańczy, kierując się do Jasła, gdzie dotrze na godz. 8.34. Dalej, w niedzielny ranek o godz. 7.30 pociąg będzie wyjeżdżać z Jasła z powrotem w Bieszczady, dojeżdżając do Komańczy na godzinę 10.02. Po pięciu godzinach postoju tj. o godz. 15.02 "Bieszczadzki Żaczek" będzie ruszał w drogę do Rzeszowa, gdzie ma planowo meldować się na godz. 19.12.

 

Pierwszy odjazd ze stacji Komańcza do Rzeszowa planuje się na 13 grudnia 2015 roku na godzinę 15.02!

mf

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież